Etypypl.com
Strona głównaUżytkownicyBukmacherzyDla początkującychPoker i inneKonkursyforum.etypypl.comKontakt
LOGIN:
 HASŁO: [Rejestracja]
dla początkujących
20 przykazań
Jak obstawiać?
Opis systemów

20 przykazań

1. Zapamiętaj najważniejszą zasadę: nie ma 100% pewniaków, czyli nawet najlepszy zespół może przegrać z najgorszym.

2. Analizuj tabele i wcześniejsze spotkania, bo tylko głęboka wiedza o aktualnym stanie drużyn pozwoli Ci dobrze wytypować wynik. Poznaj nie tylko wyniki i wcześniejsze mecze zespołów, ale i kluczowych zawodników oraz ich stan w dniu meczu (czy pauzują, czy nie mają kontuzji lub dołka psychicznego).

3. Nie porównuj starego sezonu do nowego, bo zmiany zawodników, zmiany w klubach i ogólna sytuacja w sporcie zmienia się znacznie. Nowy sezon to zwykle nowe drużyny, które mogą grać inaczej, niż kilka miesięcy temu.

4. Na początku sezonu wstrzymaj się z dużymi sumami. Obserwuj jak grają drużyny i jaki poziom prezentują. Dotyczy to każdej rozgrywki, w hokeja, w tenisa, piłki nożnej i reszty.

5. Na koniec sezonu również uważaj na stawki. Zwykle wszystko jest już jasne i zespoły nie walczą tak zaciekle, jak na początku sezonu, bo z 10 miejsca na pierwsze już nie awansują.

6. Na własnym "podwórku" wygrywa się częściej, więc jeżeli zespoły mają podobne szanse i notowania, lepiej obstawić drużynę gospodarzy i ewentualnie podeprzeć się remisem.

7. Dodawaj remisy, jeżeli to możliwe - mimo tego, że spadnie kurs, zwiększasz znacznie możliwość wygranej.

8. Jeżeli stawiasz taką samą kwotę na wszystkie spotkania (np. 2 zł),musisz stosować wysokie kursy, bo inaczej szybko pozbędziesz się gotówki,gdy nie będziesz celnie obstawiać.

9. Nie stawiaj na jednym kuponie zbyt wielu zakładów. Zwykle stawiaj od dwóch do pięciu spotkań. Im więcej zakładów tym mniejsze szanse na wygraną, lecz z ilością spotkań kurs rośnie. Im mniej pewne spotkania, tym mniej powinno ich być na kuponie.

10. Nie stawiaj na wielu kuponach tych samych zdarzeń, jeżeli nie są pewne (a pewności nigdy nie masz). Gdy przegrasz jeden zakład, stracisz wiele kuponów.

11. Gdy kursy na obie drużyny w jednym spotkaniu przekraczają 2.0, możesz obstawić dwa wyniki na taką samą kwotę. Jeżeli nie padnie remis i tak wygrasz, często więcej niż stawiając 1X, X2 lub 12.

12. Bukmacher może się mylić i nie zawsze niski kurs oznacza, że drużyna może wygrać. Stawki typuje człowiek, omylny jak każdy. Poznaj drużyny zanim wyłożysz na zakład duże pieniądze. Grasz nie tylko z zawodnikami, ale też z bukmacherem - on chce przechytrzyć Ciebie, a Ty jego.

13. Myśl twórczo, wykonuj analizy aktualnych i zeszłych sezonów,obserwuj jak zachowują się ligi lub rozgrywki, a z pewnością dostrzeżesz pewne prawidłowości, np. zwykle wysokie wyniki w lidze duńskiej lub w miarę przewidywalne wyniki w lidze niemieckiej. Policz w jakiej lidze ile jest remisów, wygranych więcej niż 2 golami, itp.

14. Stawiaj na dokładne wyniki np. (1:0, 2:1), najlepiej od razu na kilka, bo gdy trafisz zwraca się postawiona stawka.

15. Nie napalaj się, gdy wygrasz większą kwotę. Zwykle potem postawisz więcej i przegrasz. Emocje i zachowania typu "jutro się odegram" odłóż na półkę. Musisz podchodzić do typowania, jak do zwykłej pracy. Im lepiej typujesz i analizujesz, tym więcej wygrywasz.

16. Nie obstawiaj wszystkiego jak leci, bo nie sposób znać ludzi i zespoły z kilkudziesięciu lig i rozgrywek. Wybierz bliską Ci dziedzinę sportu i staraj się jak najlepiej ją poznać. Zobaczysz, jak łatwo będzie Ci potem wytypować zwycięzcę.

17. Sport nie zawsze jest czysty, więc nie zawsze wynik jest taki, jakiego się spodziewasz. Mecze mogą być "sprzedane", a afer wsporcie nie brakuje. Bierz pod uwage również takie okoliczności podczas zastanawiania się nad wynikiem, szczególnie słabych lig i drużyn.

18. Szanuj pieniądze, które wygrywasz. Nie mów sobie, że skoro je wygrałeś to możesz odpuścić i założyć się o niepewny mecz lub spotkanie. Każdy zakład obstawiaj tak, jakby był najważniejszy w życiu.

19. Czytaj i odwiedzaj serwisy WWW, w których osoby przedstawiają swoje przewidywania i typy. Umieszczane komentarze pozwolą Ci zorientować się co aktualnie dzieje się w drużynach. Oczywiście zwracaj uwagę na to, kto typuje wyniki.

20. Praktyka czyni mistrza - im więcej grasz, tym większego nabywasz doświadczenia. Nie przejmuj się tym, że na początku możesz przegrać. Nie wpadaj w panikę.Jak obstawiać?

Poniżej podajemy kilka informacji które mogą pomóc przy obstawianiu spotkań.

1. Jeżeli liczysz zakładany zysk, powinieneś pomyśleć jaki procent zyskasz a nie ile pieniędzy zarobisz.

2. Szanse wygranej są większe, kiedy typujesz pojedyncze zdarzenie niż więcej zdarzeń na jednym kuponie. Kiedy stawiasz kilka zdarzeń kurs ogólny jest oczywiście wyższy, ale rzadko zdarza się, że wszystkie typowane przez ciebie zdarzenia będą trafione. Może wydawać się, że łatwo jest trafić kupon z trzema zdarzeniami, ale musisz wiedzieć, że taka ilość zdarzeń ma 27 kombinacji wyników (3*3*3) z których tylko jedna jest tą wytypowaną przez Ciebie. Pojedyncze zdarzenie posiada tylko 3 kombinacje (mowa tu oczywiście o zdarzeniach trzydrogowych).

3. Stawiaj na gospodarzy. Statystyki dla 27 europejskich lig piłki nożnej z ostatnich 3 lat pokazują, że w 46% przypadków wygrywali gospodarze (27% remisów i 27% wygranych gości).

4. Przed typowaniem przeanalizuj dokładnie statystyki gier poszczególnych zespołów. Zwróć uwagę na to jak grają na swoim stadionie , jak na wyjeździe, czy wszyscy zawodnicy z podstawowego składu zagrają w najbliższym meczu itp.

5. Spotkania derbowe kończą się zazwyczaj remisem. Analizując takie spotkanie musisz wziąć po uwagę duży prestiż takiego meczu.

6. Spotkania "mecz-rewanż". Jeśli większy klub gra pierwszy mecz na wyjeździe, jest często zadowolony z remisu lub nawet porażki małą różnicą bramek, bo zwycięstwo przed własną publicznością nie będzie trudnym zadaniem. Poza tym jeśli jedna drużyna w pierwszym spotkaniu odniesie wysokie zwycięstwo, w drugim może pozwolić sobie na remis lub porażkę dającą jej awans do następnego etapu.

7. Rozgrywki o mniejszym prestiżu np. Puchar Ligi czy puchar danego kraju często przynoszą wiele niespodzianek. Czasami duże kluby grając w takich pucharach wystawiają do składu rezerwowych graczy, aby dać odpocząć podstawowym zawodnikom, natomiast drużyny z niższych klas rozgrywkowych zazwyczaj grają znacznie lepiej niż w swojej lidze. Zawodnicy są zmotywowani, możliwe że chcą pokazać się przed managerami i telewizją. Zdarza się również, że duże kluby nie doceniają drużyn z niższych lig. Tego typu spotkania należy więc obstawiać bardzo ostrożnie.

8. Kiedy zespół zaczyna prowadzić nowy trener, zawodnicy zazwyczaj są bardziej zmotywowani w jednym bądź dwóch następnych spotkaniach.


Szczegółowe oznaczenia jakie są stosowane w wielu firmach zajmujących się zakładami sportowymi:

1 - oznacza zwycięstwo drużyny/zawodnika wymienionego na pierwszym miejscu
X - oznacza remis
2 - oznacza zwycięstwo drużyny/zawodnika wymienionego na drugim miejscu
1X - oznacza zwycięstwo lub remis drużyny/zawodnika wymienionego na pierwszym miejscu
X2 - oznacza zwycięstwo lub remis drużyny/zawodnika wymienionego na drugim miejscu
12 - oznacza zwycięstwo drużyny/zawodnika wymienionego na pierwszym miejscu lub zwycięstwo drużyny/zawodnika wymienionego na drugim miejscu (wykluczony remis)
over 2,5 - oznacza, że w danym meczu padną 3 bramki lub więcej
under 2,5 - oznacza, że w danym meczu padną 2 bramki lub mniej
Handicapy - są formą wyrównywania kursów np. gdy drużyny/zawodnicy prezentują dosyć zróżnicowy potencjał. W piłce nożnej najczęściej spotyka się handicap +1 -1 co oznacza dodanie słabszej drużynie jednej bramki na starcie lub odjęcie 1 bramki drużynie mocniejszej.

Ponadto najczęściej typuje się spotkania określając:

...która drużyna uzyska awans?
...która drużyna strzeli pierwszego gola?
...jaki będzie wynik pierwszej połowy meczu?
Opis systemów

Oprócz zwykłych kuponów jakie możemy uzyskać w firmach bukmacherskich mamy możliwość zawierania także zakładów systemowych. Postaramy się teraz przybliżyć wszystkim odwiedzającym nasza stronę najciekawsze z nich.

2 z 3 - Jest to system składający się z 3 zakładów znajdujących się w 3 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

2 z 4 - Jest to system składający się z 6 zakładów znajdujących się w 4 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

3 z 4 - Jest to system składający się z 4 zakładów znajdujących się w 4 selekcjach. Conajmniej 3 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

2 z 5 - Jest to system składający się z 10 zakładów znajdujących się w 5 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

3 z 5 - Jest to system składający się z 10 zakładów znajdujących się w 5 selekcjach. Conajmniej 3 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

4 z 5 - Jest to system składający się z 15 zakładów znajdujących się w 5 selekcjach. Conajmniej 4 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

2 z 6 - Jest to system składający się z 15 zakładów znajdujących się w 6 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

3 z 6 - Jest to system składający się z 20 zakładów znajdujących się w 6 selekcjach. Conajmniej 3 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

4 z 6 - Jest to system składający się z 15 zakładów znajdujących się w 6 selekcjach. Conajmniej 4 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

5 z 6 - Jest to system składający się z 6 zakładów znajdujących się w 6 selekcjach. Conajmniej 5 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

2 z 7 - Jest to system składający się z 21 zakładów znajdujących się w 7 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

3 z 7 - Jest to system składający się z 35 zakładów znajdujących się w 7 selekcjach. Conajmniej 3 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

4 z 7 - Jest to system składający się z 35 zakładów znajdujących się w 7 selekcjach. Conajmniej 4 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

5 z 7 - Jest to system składający się z 21 zakładów znajdujących się w 7 selekcjach. Conajmniej 5 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

2 z 8 - Jest to system składający się z 28 zakładów znajdujących się w 8 selekcjach. Conajmniej 2 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

3 z 8 - Jest to system składający się z 56 zakładów znajdujących się w 8 selekcjach. Conajmniej 3 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

4 z 8 - Jest to system składający się z 70 zakładów znajdujących się w 8 selekcjach. Conajmniej 4 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

5 z 8 - Jest to system składający się z 56 zakładów znajdujących się w 8 selekcjach. Conajmniej 5 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

6 z 8 - Jest to system składający się z 28 zakładów znajdujących się w 8 selekcjach. Conajmniej 6 gry musza zostać poprawnie wytypowane aby można było odebrać wygraną.

Patent - System ten składa się z 7 zakładów które są zawarte w 3 selekcjach. w każdej selekcji znajduje się 1 zakład pojedynczy, 3 zakładypodwójne oraz 1 potrójny. Conajmniej jedna selekcja musi być poprawniewytypowana aby można było odebrać wygraną.

Trixie - System ten składa się z 4 zakładów które są zawarte w 3 selekcjach. Musza być conajmniej 3 zakłady podwójne i 1 potrójny. Minimum 2 gry musza być poprawne wytypowane aby można było odebrać wygraną.

Yankee - System ten składa się z 11 zakładów które są zawarte w 4 selekcjach. W każdej selekcji znajduje się 6 zakładów podwójnych, 4 potrójne i 1 poczwórny. Minimum 2 gry musza być poprawne wytypowane aby można byłoodebrać wygraną.

Heinz - System ten składa się z 63 zakładów które są zawarte w 6 selekcjach. W każdej selekcji znajduje się 15 zakładów podwójnych, 20 potrójnych,15 poczwórnych, 6 piątkowych i 1 szóstkowy. Minimum 1 gra musi być poprawnawytypowana aby można było odebrać wygraną.

 

Witamy na stronie www.etypypl.com. Nasz serwis prezentuje typy na zakłady bukmacherskie. Typowanie to bardzo dobra zabawa a jeśli dopisze Państwu szczęście, czekają na Państwa atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do rejestracji i typowania.

All right reserved. Copyright © 2007-2018 Etypypl.com